Mazowsze dla Syrii - zbudujmy szkołę w Yabrud

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „Mazowsze dla Syrii” organizowanej wspólnie przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Caritas Polska.

Akcja „Mazowsze dla Syrii” jest odpowiedzią na prośbę Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs w Syrii o pomoc w budowie szkoły w mieście Yabrud, w diecezji Homs, położonego nieopodal starożytnej Palmiry. Patronem szkoły będzie Janusz Kusociński, wybitny polski sportowiec i patriota, złoty medalista olimpijski z Los Angeles z 1932 roku, który został zamordowany przez nazistów w podwarszawskich Palmirach w 1940 roku. Polska i syryjska Palmira to symboliczne miejsca, w których dokonano zbrodni przeciwko ludzkości i dziedzictwu kulturowemu.

Celem projektu „Mazowsze dla Syrii” jest zebranie do końca lipca miliona złotych. Kwota pozwoli na wykonanie znacznej części prac budowlanych, które rozpoczną się już wkrótce. Cel ten można wesprzeć poprzez wysłanie charytatywnego SMS-a na nr 72405 z hasłem „LUDZIENKI”.
  

Zbiórka środków na odbudowę szkoły w Yabrud realizowana jest z inicjatywy Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie, międzynarodowej organizacji wspierającej ofiary wojny w Syrii od samego początku konfliktu. Dzięki pomocy darczyńców współfinansowane są w 140 krajach świata projekty pomocy humanitarnej: odbudowa domów, szpitali i szkół w miejscach katastrof naturalnych i wojen,  dożywiani i leczeni są także  mieszkańców najbiedniejszych rejonów świata.

wstecz

Powrót do topu strony
baner toplayer
Zmiana godzin pracy OPS